Žirkliniai palečių vežimėliai
Skaityti daugiauŽirklinis palečių vežimėlis – tai specializuotas sandėliavimo įrenginys, turintis žirklinę kėlimo sistemą. Unikali vežimėlio konstrukcija leidžia atlikti krovinių perkėlimo ir transportavimo užduotis dideliame aukštyje. Būtent tai yra vienas pagrindinių žirklinio palečių vežimėlio privalumų lyginant su kitais mechaniniais pakeltuvais.
Žirkliniai padėklų vežimėliai naudojami įvairaus dydžio patalpose, pavyzdžiui, sandėliuose, gamybos ir prekybos vietose bei logistikos centruose. Jie yra tinkami atliekant paprastas ir sudėtingas sandėliavimo užduotis. Be to, jie gali atlikti stalo funkciją surenkant užsakymus.
Žirklinio palečių vežimėlio veikimas
Žirklinis palečių vežimėlis gali turėti mechaninę hidraulinę arba pusiau elektrinę veikimo sistemą. Šių įrenginių, turinčių mechaninę hidraulinę veikimo sistemą, judėjimo kryptis ir šakių pakėlimas lengvai keičiami rankiniu būdu. Žirkliniai padėklų vežimėliai užtikrina tikslų krovinio pakėlimo aukštį ir maksimalų našumą, įskaitant ir krovinio svorį.
Žirklinio palečių vežimėlio pakėlimo aukštis
Priklausomai nuo žirklinių padėklų vežimėlių modelio šakės gali pakilti nuo 200 mm iki 800 mm aukštį. Tai leidžia be didelių fizinių pastangų lengvai perkelti krovinį į reikiamą sandėliavimo vietą.
Žirklinio palečių vežimėlio priežiūra
Žirklinis palečių vežimėlis reikalauja reguliarios priežiūros. Tam, kad jis veiktų nepriekaištingai, būtina stebėti ir esant poreikiui reguliuoti mechaninius ir hidraulinius komponentus. Rekomenduojama vadovautis gamintojo priežiūros rekomendacijomis.
Prieš kiekvieną naudojimą būtina:
- apžiūrėti įrenginio konstrukciją ir mechanizmus;
- įvertinti, ar nėra įtrūkimų arba kitų pažeidimų, kurie gali turėti neigiamos įtakos darbo našumui ir operatoriaus saugumui;
- pastebėjus defektus pašalinti vežimėlį iš darbo aplinkos ir pasirūpinti įrenginio remontu.
Reguliari priežiūra:
- šakių ir pakėlimo sistemos valymas švelnia šluoste, šiltu vandeniu ir muilu;
- judančių detalių tepimas, kuris sumažina komponentų trintį ir sklandų įrenginio veikimą;
- jei žirklinis palečių vežimėlis turi hidraulinį valdymą, tikrinti hidraulinio skysčio lygį ir valyti sistemą. Taip bus išvengiama nuosėdų ir aliejaus nuotėkio, dėl kurio ilgainiui gali atsirasti mechanizmo gedimai;
- jei naudojamas elektrinis žirklinis palečių vežimėlis, stebėti akumuliatoriaus įkrovimo lygį. Per didelis išsikrovimas gali turėti neigiamos įtakos akumuliatoriaus tarnavimo laikui.
Dažnai užduodami klausimai
Kuo žirkliniai palečių pakeltuvai skiriasi nuo tradicinių padėklų vežimėlių?
Žirkliniai palečių pakeltuvai nuo tradicinių padėklų vežimėlių skiriasi pakėlimo mechanizmu. Tarsi žirkles primenanti konstrukcija įrenginiui suteikia daugiau panaudojimo galimybių. Nuo 1000 kg iki 1500 kg kroviniai gali būti lengvai pakeliami į 200-800 mm aukštį. Žirkliniai palečių pakeltuvai taip pat dažnai yra naudojami vietoj užsakymų surinkimo stalo.
Ar žirkliniai palečių pakeltuvai būna tik mechaniniai?
Ne, žirkliniai palečių pakeltuvai būna mechaniniai hidrauliniai arba pusiau elektriniai. Mechanininio žirklinio palečių pakeltuvo veikimas yra valdomas rankiniu būdu naudojant darbuotojo fizinę jėgą. Pusiau elektrinis įrenginys veikia automatiškai eikvojant elektros energiją. Prieš nusprendžiant, kuris variantas yra tinkamas, verta nepamiršti, kad žirklinį pusiau elektrinį palečių pakeltuvą reikės reguliariai krauti, todėl jis negalės veikti nepertraukiamai, pavyzdžiui 12-24 valandų.
Kokia yra žirklinio palečių pakeltuvo priežiūra?
Žirklinis palečių pakeltuvas reikalauja reguliarios priežiūros. Siekiant užtikrinti sklandų įrenginio veikimą ir prailginti jo tarnavimo laiką būtina jį apžiūrėti prieš kiekvieną naudojimą. Taip pat rekomenduojama reguliariai keisti alyvą, tikrinti stabdžių ir hidraulinės sistemos veikimą, ratų ir stabdžių efektyvumą, valyti žirklinio palečių pakeltuvo šakes ir pakėlimo sistemą. Būtina atkreipti į tinkamą akumuliatoriaus naudojimą – jo įkrovimo ir iškrovimo lygį.
Kaip išsirinkti tinkamą žirklinį palečių pakeltuvą?
Dažniausiai žirklinis palečių pakeltuvas pasirenkamas dėl jo kėlimo aukščio, todėl tai turėtų būti vienas svarbiausių atrankos kriterijų. Taip pat darbo našumui įtakos turi maksimali krova. Patartina atkreipti dėmesį ir į veikimo sistemą (mechaninė arba pusiau elektrinė), pritaikymą dirbti skirtingose darbo aplinkose (vidaus ir lauko sąlygomis, ant įvairaus tipo dangų), papildomas funkcijas, priežiūros sudėtingumą ir ekonomiškumą.
Ar skiriasi žirklinių palečių pakeltuvų šakių ilgis?
Žirklinių palečių pakeltuvų šakių ilgis gali skirtis priklausomai nuo gamintojo ir įrenginio modelio. Standartinių pakėlimo šakių ilgis yra 1150 mm ir jos tinkamos europietiškoms EURO paletėms kelti. Ilgesnės, 1500-2500 mm siekiančios šakės yra pritaikytos nestandartinių išmatavimų, didesnių ir platesnių krovinių kėlimui.
Ar svarbu, kokie yra žirklinio palečių pakeltuvo ratai?
Taip, ratų tipas yra labai svarbus renkantis žirklinį palečių pakeltuvą. Tam yra kelios priežastys. Medžiagos, iš ko yra pagaminti ratai, nurodo, kokiomis sąlygomis ir ant kokių dangų yra saugu dirbti. Ratai užtikrina įrenginio stabilumą, kas yra ypač svarbu keliant ir transportuojant krovinius dideliame aukštyje. Taip pat netinkamas ratų tipo pasirinkimas gali bloginti žirklinio palečių pakeltuvo manevringumą.